“Jesteś taką osobą, jaką decydujesz się być” – Paul Arden

“Świetnie spotkać osobę pewną siebie. Taką, która nie zazdrości. Która zna swoją wartość i potrafi docenić czyjąś. Jak mnie to cieszy, że spotykam kogoś takiego. Przez to jak na mnie patrzy, jestem pewna, że widzi, ile pracy wykonałam, aby stać się taką, jaka jestem. To takie budujące i chciałabym takich spojrzeń dużo, dużo więcej”. To moje radosne myśli ze spotkania z Joanną Tor-Gazdą – autorką książki “Nieporównywalnie piękna”. W książce tej autorka zachęca do odkrycia swojego piękna i pokazania go innym. Od pierwszego zdania wiedziałam, że mówimy o tym samym. Tak Asi, jak i mi, zależy na tym, by polskie kobiety potrafiły odkryć i

DOCENIĆ SWOJE PRAWDZIWE PIĘKNO.

Jak to zrobić? Asia – jako projektantka ubioru i kapeluszy oraz coach stylu – pokazuje drogę, która na początek może się wydać zaskakująca. Bo co ma wspólnego poszukiwanie własnego stylu z poszukiwaniem piękna, które podarował nam Stwórca? Okazuje się, że bardzo wiele. Aby poczuć się prawdziwie piękną, należy wziąć i rozwijać odpowiedzialność za to, co w sobie mamy, zamiast skupiać się na swoich słabych stronach. Odkrycie mocnych stron i skupienie się na nich, to krok na drogę do odkrywania i cieszenia się swoim pięknem. Kobieta potrzebuje wzmocnić wiarę w samą siebie, a może jej w tym pomóc stworzenie własnego stylu ubierania. Jeszcze jakiś czas temu mocno zaprotestowałabym, lecz teraz z przekonaniem potwierdzę: sam intelekt nie wystarczy, ważne jest, aby wyrazić siebie na zewnątrz, a jednym ze środków wyrazu powinien być strój: “wygląd zewnętrzny, który jest Twoją osobistą wizytówką” (s. 6.)

“Zdejmij swój makijaż, rozpuść włosy, weź wdech, spójrz w lustro, sam na sam.
Podobasz się sobie? Bo mi się podobasz.” – Colbie Caillat

CO ZNAJDZIESZ W “NIEPORÓWNYWALNIE PIĘKNEJ”?

Każdy rozdział książki jest kolejnym krokiem do budowania swojego wizerunku i stylu. Autorka zastanawia się najpierw, dlaczego odkrycie w sobie prawdziwego piękna jest ważne. Pomaga uświadomić sobie, jaką kobietą chce się być. Podpowiada, jak przestać chować się za kompleksami. Proponuje różne sposoby zaprzyjaźnienia się z własnym ciałem. Wskazuje, jak stworzyć wizję swojego autentycznego stylu, jak zrobić przegląd szafy, określić typ sylwetki, na co zwrócić uwagę przy dobieraniu koloru ubrań i dodatków. Nie zapomina o dobraniu fryzury. Na koniec pokazuje – wręcz terapeutyczne – znaczenie posiadania uporządkowanej szafy, a co za tym idzie wyrażającego własne wnętrze stylu. I żeby wesprzeć te nasze zmagania dodaje Osobisty Przewodnik Stylu, czyli zestaw ćwiczeń do pracy nad własnym stylem na 12 tygodni! To dla każdej czytelniczki. Ja natomiast dostałam coś jeszcze. Coś, co mam na początku książki, a mocniej doceniam po jej przeczytaniu:

DLA PIĘKNEJ KOBIETY

To dedykacja od autorki książki pt. “Nieporównywalnie piękna”, która ucieszyła mnie dwa razy i dwa razy wzruszyła. Pierwszy raz, gdy spotkałyśmy się na żywo i wiedziałam, że patrzy na mnie pewna siebie, świadoma swojej wartości, wiedząca czego chce, świadoma siebie: swoich zalet (i pewnie wad) kobieta. Drugi raz, gdy zaczęłam czytać jej książkę, którą chciwie porwałam (zawsze styl, ubiór, wygląd zostawiałam na koniec, dbałam tylko, by wyglądać schludnie i estetycznie, więc teraz czułam ogromną ochotę, by nadrobić zaległości). Po przeczytaniu kilkunastu stron zrozumiałam, co dla Asi znaczyły te słowa, gdy mi je dedykowała. Asia w swojej książce przedstawia kilka kobiet, które wyróżnia mianem pięknych za – chciałabym napisać szereg cech, lecz cechy wskazywałby bardziej na fizyczność, a tu chodzi o wnętrze – odwagę do życia w zgodzie z sobą, podążanie za swoją pasją, codzienną cierpliwą drogę do stawania się tym, kim chcą być. To zaszczyt być wyróżnioną tym mianem przy nich.

Dziękuję, Asiu 🙂

1 thought on “Dla Pięknej Kobiety”

Dodaj komentarz