Internetowa Szkoła dla Rodziców  to trwające 10 tygodni szkolenie z wychowania wg wytycznych Ośrodka Rozwoju Edukacji. Szkolenie ma na celu pokazanie takich dróg w wychowaniu, aby dziecko stawało się empatyczne, samodzielne, asertywne i pewne siebie, a rodzicom – aby nie karali, umieli zachęcać do współpracy, wspierali, a także umieli wyznaczać dziecku jasne, służące jego bezpieczeństwu granice. Tematyka oparta jest o założenia Szkoły dla Rodziców. Tydzień 1 – granice, czyli dawanie poczucia bezpieczeństwa Tydzień 2 – rozpoznawanie i akceptacja uczuć oraz radzenie sobie przez dziecko z uczuciami Tydzień 3 – akceptacja złości dziecka Tydzień 4 – zachęcanie do współpracy Tydzień 5 – zachęcanie do samodzielności Tydzień 6 – naturalna konsekwencja zamiast karania Tydzień 7 – pochwały, które budują wysokie poczucie własnej wartości dziecka Tydzień 8 – uwalnianie od grania ról Tydzień 9 – rozwiązywanie konfliktów Tydzień 10 – rodzic kochający i stanowczy.

Dlaczego warto zrobić kurs Szkoła dla Rodziców (także ONLINE)? Powodów jest baaardzo wiele i wszystkie mega ważne i pozytywne. Szkoła dla Rodziców uświadamia, że nie ma idealnych rodziców, za to są rodzice świadomi swoich ograniczeń. Nikt z nas nie uczył się wcześniej wychowywania dzieci. Mamy tylko wzorce przejęte bezwiednie od naszych rodziców. To wzorce wychowywania, które zwykle dają efekt na chwilę i najczęściej bazują na przynajmniej emocjonalnej i psychicznej krzywdzie dziecka. Szkoła dla Rodziców uczy rodziców znajdowania takich rozwiązań tych samych codziennych sytuacji z korzyścią DLA DZIECKA i DLA RODZICA. Dziecko czuje się rozumiane i chce dobrowolnie podążać za tym, co proponuje mu rodzic. Podąża chętnie i za wartościami i obowiązkami, które proponuje rodzic. Jak to możliwe? Sami chętnie współpracujemy z, szefem, który nas rozumie i liczy się z nami. Tu jest podobnie. Szkoła dla Rodziców uczy zamieniać negatywne sytuacje z dziećmi w pozytywne.

Przykład: Brat mówi o bracie, że ten jest debilem. Rodzic wychowujący tradycyjnie powie najprawdopodobniej: “Przestań go wyzywać. Uspokój się i idź do swojego pokoju”. Dziecko czuje się pokrzywdzone i niezrozumiane. I ma ochotę wziąć odwet i na rodzicu i na bracie. Rodzic po Szkole dla Rodziców powie: “Słyszę, że zachowanie brata bardzo Cię rozzłościło. Jednak zamiast wyzwisk, chcę usłyszeć, co konkretnie aż tak Cię zdenerwowało”. Dziecko uczy się, że jego uczucia są ważne i że ma prawo powiedzieć, co je zezłościło. To wstęp do znalezienia rozwiązania. A tu niespodzianka! Rozwiązanie pojawia się zwykle razem z wysłuchaniem dziecka. I co jeszcze ważne rodzic sam ze sobą czuje się dobrze, bo wsparł swoje dziecko, zamiast je zganić. Zapraszam WSZYSTKICH RODZICÓW na SZKOŁĘ DLA RODZICÓW ONLINE. Słuchasz filmików w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu przez facebooka. Do tego masz trzy konsultacje ze mną. Każda po 60 minut i możesz zapytać o wszystko, co Cię niepokoi w zachowaniu Twojego dziecka.

O prowadzącej: Joanna Hudy – jestem absolwentką filozofii i dziennikarstwa, certyfikowanym trener biznesu z kilkuletnim doświadczeniem głównie w szkoleniach o asertywności, wzmacnianiu poczucia własnej wartości i trener “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Szkoły, która bazuje na bestselerze Adele Faber i Elaine Mazlish “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak mówić, żeby dzieci do nas mówiły.” Jestem także autorką bloga dla rodziców www.jakmowic.org.pl i wyróżnionego Certyfikatem Jakości “Laur Eksperta 2016/2017” e-booka i książki „Rodzicu, można inaczej”. Jeśli chcesz dopytać, pisz lub dzwoń śmiało: warsztaty@jakmowic.org.pl lub dzwoń 504 567 308. Jeśli nie odbieram od razu, oddzwaniam, kiedy mogę.

14 thoughts on “INTERNETOWA SZKOŁA DLA RODZICÓW”

Dodaj komentarz