Co u Ciebie w uczuciach? Co TERAZ czujesz?
Czy to, co odczuwasz jest bliżej radości, żalu, gniewu czy lęku?
Czy pozwalasz sobie na kontakt z uczuciami? I czy ze wszystkimi? W jaki sposób je dzielisz?

Pytanie o uczucia to najważniejsze pytanie Szkoły dla Rodziców. Tak pomyślałam, że warto podać Wam podział uczuć według Szkoły i po trzy przykładowe wypisać. Warto, ponieważ Szkoła podaje niewartościujący podział uczuć. Zwykle dzielimy je na pozytywne i negatywne, co je wartościuje. No i błędnie informuje, że negatywnych to może lepiej nie odczuwać. Więcej nawet! Osoby, które pokazują smutek, złość, lęk traktowane są jako mające niskie poczucie własnej wartości. Jest to totalnym pomieszaniem pojęć, ponieważ właśnie osoba mająca wysokie poczucie własnej wartości daje sobie prawo do odczuwania WSZYSTKICH UCZUĆ i szanuje je, gdyż wie, że wszystkie są ważne.

Szkoła dla Rodziców dzieli uczucia na:
RADOSNE 😀
Przykładowo: oczywiście radość, zadowolenie i niech będzie wesołość
GNIEWNE 😡
wiadomo, że gniew, ale niech będzie też przykładowo odraza i frustracja
ŻALU 🥺
smutek, rozpacz i dajmy sobie poczucie krzywdy
LĘKOWE
niepokój, strach i obawa
WIĘZI
miłość, przyjaźń, niechęć

WSZYSTKIE UCZUCIA SĄ POTRZEBNE i SĄ SYGNAŁAMI, informacjami, nie są ani dobre ani złe, są moralnie obojętne.

Co czujesz po świętach? O czym informują Cię te uczucia? Do zmiany czego zachęcają?

I mam specjalną ciekawostkę dla pań 🎁Im więcej kontaktujemy się z naszymi uczuciami, im lepszy ich przepływ w naszym kobiecym ciele, tym bardziej jesteśmy… KOBIECE, czyli czujemy się atrakcyjne, piękne, kochane, pewne siebie itd.☺😍🧚‍♀️💃

Jeśli masz ochotę nauczyć się wspierać swoje dziecko w odczuwaniu i nauczyć się radzić sobie z uczuciami w sposób pozytywny dla dziecka i Ciebie, zachęcam do czucia i dbania o siebie czującą/czującego, jak i do odbycia u mnie Szkoły dla Rodziców online.

Dodaj komentarz