Internetowa Szkoła dla Rodziców to trwające 10 tygodni szkolenie z wychowania wg wytycznych Ośrodka Rozwoju Edukacji. Szkolenie ma na celu pokazanie takich dróg w wychowaniu, aby dziecko stawało się empatyczne, samodzielne, asertywne i pewne siebie, a rodzicom – aby nie karali, umieli zachęcać do współpracy, wspierali, a także umieli wyznaczać dziecku jasne, służące jego bezpieczeństwu granice.

Tematyka oparta jest o założenia Szkoły dla Rodziców.

Tydzień 1 – granice, czyli dawanie poczucia bezpieczeństwa
Tydzień 2 – rozpoznawanie i akceptacja uczuć oraz radzenie sobie przez dziecko z uczuciami
Tydzień 3 – akceptacja złości dziecka
Tydzień 4 – zachęcanie do współpracy
Tydzień 5 – zachęcanie do samodzielności
Tydzień 6 – naturalna konsekwencja zamiast karania
Tydzień 7 – pochwały, które budują wysokie poczucie własnej wartości dziecka
Tydzień 8 – uwalnianie od grania ról
Tydzień 9 – rozwiązywanie konfliktów
Tydzień 10 – rodzic kochający i stanowczy.

Dlaczego warto zrobić kurs Szkoła dla Rodziców (także ONLINE)?
Powodów jest baaardzo wiele i wszystkie mega ważne i pozytywne.
Szkoła dla Rodziców uświadamia, że nie ma idealnych rodziców, za to są rodzice świadomi swoich ograniczeń. Nikt z nas nie uczył się wcześniej wychowywania dzieci. Mamy tylko wzorce przejęte bezwiednie od naszych rodziców. To wzorce wychowywania, które zwykle dają efekt na chwilę i najczęściej bazują na przynajmniej emocjonalnej i psychicznej krzywdzie dziecka.
Szkoła dla Rodziców uczy rodziców znajdowania takich rozwiązań tych samych codziennych sytuacji z korzyścią DLA DZIECKA i DLA RODZICA. Dziecko czuje się rozumiane i chce dobrowolnie podążać za tym, co proponuje mu rodzic. Podąża chętnie i za wartościami i obowiązkami, które proponuje rodzic. Jak to możliwe? Sami chętnie współpracujemy z, szefem, który nas rozumie i liczy się z nami. Tu jest podobnie.
Szkoła dla Rodziców uczy zamieniać negatywne sytuacje z dziećmi w pozytywne.
Przykład: Brat mówi o bracie, że ten jest debilem. Rodzic wychowujący tradycyjnie powie najprawdopodobniej: “Przestań go wyzywać. Uspokój się i idź do swojego pokoju”. Dziecko czuje się pokrzywdzone i niezrozumiane. I ma ochotę wziąć odwet i na rodzicu i na bracie. Rodzic po Szkole dla Rodziców powie: “Słyszę, że zachowanie brata bardzo Cię rozzłościło. Jednak zamiast wyzwisk, chcę usłyszeć, co konkretnie aż tak Cię zdenerwowało”. Dziecko uczy się, że jego uczucia są ważne i że ma prawo powiedzieć, co je zezłościło. To wstęp do znalezienia rozwiązania. A tu niespodzianka! Rozwiązanie pojawia się zwykle razem z wysłuchaniem dziecka. I co jeszcze ważne rodzic sam ze sobą czuje się dobrze, bo wsparł swoje dziecko, zamiast je zganić.
Zapraszam WSZYSTKICH RODZICÓW na SZKOŁĘ DLA RODZICÓW ONLINE. Słuchasz filmików w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu przez facebooka. Do tego masz trzy konsultacje ze mną. Każda po 60 minut i możesz zapytać o wszystko, co Cię niepokoi w zachowaniu Twojego dziecka.

O prowadzącej:
Joanna Hudy – jestem absolwentką filozofii i dziennikarstwa, certyfikowanym trener biznesu z kilkuletnim doświadczeniem głównie w szkoleniach o asertywności, wzmacnianiu poczucia własnej wartości i trener “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Szkoły, która bazuje na bestselerze Adele Faber i Elaine Mazlish “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak mówić, żeby dzieci do nas mówiły.” Jestem także autorką bloga dla rodziców www.jakmowic.org.pl i wyróżnionego Certyfikatem Jakości “Laur Eksperta 2016/2017” e-booka i książki „Rodzicu, można inaczej”.

Jeśli chcesz dopytać, pisz lub dzwoń śmiało: warsztaty@jakmowic.org.pl lub dzwoń 504 567 308. Jeśli nie odbieram od razu, oddzwaniam, kiedy mogę.

14 thoughts on “INTERNETOWA SZKOŁA DLA RODZICÓW”

  1. Witam serdecznie czy jest możliwość zapisania się na kurs ,,Szkoły dla Rodziców,, pilnie potrzebuje zaświadczenie o tym ,że przeszłam taki kurs .Bardzo proszę o szybką odpowiedz

  2. Witam serdecznie czy jest możliwość zapisania się na kurs ,,Szkoły dla Rodziców,, pilnie potrzebuje zaświadczenie o tym ,że przeszłam taki kurs

  3. Witam jak można zapisać się na szkołę dla rodzica i czy dostaje się jakies zaświadczenie o ukończeniu ?pozdrawiam

  4. Mam pytanie czy jak ktoś się stara odzyskać dziecko czy jest możliwość wystanienia cerfikatu ukończenia szkoły dla rodziców i czy to coś kosztuje ?

  5. Jeszcze dwa dni i zaczynamy 🙂 Sprężamy się, bo czas ucieka, dwulatek rośnie, drugie w drodze, a w końcu przyjdzie czas, że wyjdą z domu, pytanie, z jakim bagażem…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.