PROGRAM PODNOSZĄCY POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI WG N. BRANDENAEVERYTHINGYOU'VE EVERWANTEDZapraszam do wzięcia udziału w 31 tygodniowym PROGRAMIE PODNOSZĄCYM POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI WG N. BRANDENA.

Będzie wymagać od Ciebie tylko 10 minut dziennie, aby… dokończyć zdania.
Co tydzień będę wrzucać kolejne zdania do dokończenia, a Ty dopiszesz swoje zakończenia każdego dnia rano, aby bardziej świadomie przeżyć dzień. Zdania te dobrał Nathaniel Branden, który specjalizuje się w tematyce Poczucia Własnej Wartości. Będą Cię one nakierowywać na zasoby w Twoim wnętrzu, które wymagają odkrycia i zaktywizowania.
Potrzebujesz notesu, komputera lub dyktafonu. Zdania możesz dokańczać pisząc lub nagrywając i odpowiednio czytasz je bądź odsłuchujesz.
Jeśli uważasz, że tak Tobie, jak i innym należy się Wysokie Poczucie Własnej Wartości dołącz i zaproś innych. Wydarzenie podzielę na dwie części ze względu na to, że wydarzenie na fb nie może trwać dłużej niż 4 miesiące.

„To dla mnie ważne” – 2 dni i 10 godzin do końca głosowania

12 listopada 2014 r.

Konkurs Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” dobiega końca. Sprawdźcie koniecznie, jak stoją z głosami inicjatywy, które chcecie by wygrały.

Jeszcze tylko 2 i pół dnia możecie głosować.

Mobilizujcie znajomych i znajomych znajomych.

Głosujmy! Przypominam, że głosowanie z mojego linka, daje nam szansę zdecydowania do kogo pójdzie 10 tys. złotych od Fundacji, przeznaczone na dowolny cel charytatywny.

Zachęcam do głosowania!
http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – Poznań

29 października 2014 r.

RELAX ROOM – miejsce ciszy i relaksu w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu.

Na hałas narzekają wszyscy. Szkoła wiedzie prym, jeśli chodzi o natężenie dźwięku. Pomysłodawcy piszą: „Dzieci przebywają w szkole przez większą część dnia, dlatego powinniśmy umożliwić im poznanie i pokochanie ciszy. Cisza nie jest sprawą prostą – by ją uzyskać i by przynosiła pozytywne efekty konieczne jest dobrze przygotowane otoczenie. I takim właśnie może być RELAX ROOM! Miejsce gdzie dzieci będą mogły poznać jak cudownym doświadczeniem jest przebywanie w ciszy i jak bardo wszyscy jej potrzebujemy. ”

Hamaki, huśtawki, miękkie materace, sakwy i przyjemne poduszki pozwolą choć na parę chwil uwolnić się od uciążliwego hałasu.

Głosujmy! Umiejętność bycia w ciszy jest główną potrzebą naszych czasów. Warto wesprzeć inicjatywę, która ma tego nauczyć.

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

Przypominam, że głosowanie z mojego linka, daje nam szansę zdecydowania do kogo pójdzie 10 tys. złotych od Fundacji, przeznaczone na dowolny cel charytatywny. Dlatego z góry dziękuję za Waszą cierpliwość przy szukaniu inicjatywy.

 

„To dla mnie ważne” – Słupsk

28 października 2014 r.

Tato czerwone, Mamo zielone!!! – Mini Miasteczko RUCHU drogowego.Inicjatywa mająca na celu wyuczenie poczucia bezpieczeństwa u dzieci. Skierowana do dzieci od 1 do 3 roku życia. Miasteczko ma nauczyć dzieci zasad poruszania się po drogach, chodnikach, placach zabaw, zachowania przy akwenach wodnych i korzystania z kąpielisk. Wszystko w trosce o przyszłe bezpieczeństwo dzieci, które są bardzo często narażone na urazy właśnie w ruchu komunikacyjnym.
Popieram! Liczę na coś podobnego w Krakowie, jak się w Słupsku spodoba.
Zachęcam do głosowania!
http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – inicjatywa z Gryfowa Śląskiego

27 października 2014 r.

MAGICZNY FESTIWAL – WYPRAWA W ŚWIAT TRADYCJI

Inicjatywa Szkoły Podstawowej z Gryfowa Śląskiego, która jest jedyną placówką w powiecie lwóweckim należącą do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, uczęszcza do niej ok. 400 uczniów z miasta i okolicznych wiosek. Stawiają nie tylko na przyswajanie wiedzy, ale głównie na kreatywność i rozbudzanie inwencji twórczej (to ich słowa).  Piszą też: „Zaplanowaliśmy w tym roku trzy przedsięwzięcia, które skoordynowane ze sobą pozwolą zacieśnić i ulepszyć relacje w środowisku:

w grudniu – Spektakl ,,Magia Świąt” – J. Ch. Andersen i świat jego baśni ( kontynuacja cyklu małych form teatralnych, w świątecznej atmosferze z dedykacją dla przedszkolaków, uczniów szkoły, rodziców, społeczności lokalnej);

w marcu – Rodzinny Festiwal Talentów pod hasłem ,, Marzenia się spełniają”;

w marcu – Jarmark Wielkanocny – poznajemy źródła historii i kultury naszego regionu – przedstawienie związane z Wielkanocą i warsztaty w klasach (wspólna wielopokoleniowa praca nad ozdobami i dekoracjami świątecznymi)”

Zachęcam do głosowania na tę inicjatywę!

Mój osobisty link:
tutaj :)

„To dla mnie ważne” – Nowy Sącz

23 października 2014 r.

AZS – AKADEMIA ZDROWEGO SĄDECZANINA

Grupa rodziców – pasjonatów aktywnego trybu życia, którzy nie zgadzają się na wszechobecny brak dbałości o kondycję fizyczną oraz stosunkowo niską aktywność fizyczną wśród sądeckich dzieci.

Planują „realizację ZAJĘĆ SPORTOWO-REKREACYJNYCH połączonych z WARSZTATAMI EDUKACJI ŻYWIENIOWEJ adresowanych do mieszkańców Nowego Sącza i okolic – DZIECI W WIEKU 4-12 LAT, w podziale na grupy wiekowe oraz ich rodziców.

CELEM PRZEDSIĘWZIĘCIA jest nabycie przez dzieci i rodziców wiedzy na temat uzależnień pokarmowych oraz wsparcie grupy adresatów w przeciwdziałaniu temu zjawisku poprzez zwiększenie aktywności fizycznej podczas realizacji pozaszkolnych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz edukację żywieniową.”

Głosujmy razem!

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – podwrocławskie Marcinkowice.

22 października 2014 r.

Plac zabaw „Puchatek” – nasze miejsce na ziemi

Inicjatywa mieszkańców tej małej miejscowości, którzy kilka lat temu wybudowali sami plac zabaw dla dzieci. Dziś plac zabaw jest stary i nie ma wystarczającej ilości huśtawek. Dzieci potrzebują nowego. Mieszkańcy Marcinkowic piszą: „Marzymy o tym, aby dać naszym maluchom radość i uśmiech, aby nauczyć ich spędzania czasu na świeżym powietrzu, zachęcić do – tak ważnej w rozwoju dziecka – aktywności fizycznej i bezpiecznej zabawy. Chcemy, aby nasze dzieci uczyły się kreatywności, współdziałania w grupie, aby umiały dzielić się z innymi swoją własnością i szanować cudzą.”

Głosujmy! Przypominam, że głosowanie z mojego linka, daje nam szansę zdecydowania do kogo pójdzie 10 tys. złotych od Fundacji, przeznaczone na dowolny cel charytatywny.

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – inicjatywa z Torunia

21 października 2014 r.

Chance to Dance – szkoła tańca dla dzieci z ulic

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA chce dawać dzieciom wędkę a nie rybę.

Piszą o inicjatywie zgłoszonej do konkursu Fundacji Aviva: „Chcielibyśmy, aby powstała profesjonalna szkoła taneczna, która będzie dalej prowadziła nasze dzieci, w której nauczycielami będą profesjonalni instruktorzy. Marzymy by z tych zajęć mogły korzystać dzieci, które bardzo chcą, a nie mają, za co opłacić płatnych zajęć.

Środki z konkursu przeznaczone będą na:

– zatrudnienie pary instruktorów tańca (24 mce)

– opłacenie ubezpieczenia 3 grup dzieci i młodzieży, po 20 osób każda (24 mce)

– opłacenie wynajmu sali na treningi (24 mce)

– opłacenie kosztów wyjazdów dzieci na pokazy spektaklu (8 wyjazdów)”

Głosujcie!! Trzymam kciuki i za tę inicjatywę.

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

 

„To dla mnie ważne” – odwiedzam Wrocław.

20 października 2014 r.

„Daj Szansę Wcześniakowi” – inicjatywa utworzenia miniCentrum wcześniaka

„Celem fundacji jest wyrównywanie szans rozwojowych dzieci urodzonych przedwcześnie, gdyż wymagają one wiele więcej pracy oraz poświęcenia ze strony rodziców i specjalistów. (…) Dzięki wsparciu naszego projektu będziemy mogli znaleźć odpowiednie miejsce na „miniCentrum wcześniaka”, oraz je odpowiednio przystosować. Otrzymane środki (od Fundacji Aviva) przeznaczyć na remont i aranżacje lokalu dla dzieci niepełnosprawnych oraz słabo widzących, zakup drobnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocy terapeutycznych. Projekt głównie adresowany jest do dzieci przedwcześnie urodzonych w wieku od 0 do 7 lat oraz ich opiekunów, aby jak najszybciej wyrównały swoje szanse rozwojowe i dołączyły do grona rówieśników i mogły iść do szkoły.”
Zachęcam do głosowania!!!
http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – czas na Łódź! 🙂

17 października 2014 r.

Baw się, rozwijaj i pozwól pracować.

Inicjatywa Fundacji Place4Baby. Ich celem jest pomoc rodzicom w powrocie do pracy, poprzez tworzenie miejsc opieki. Dzieci w tym czasie mają spędzać czas aktywnie i rozwojowo. Piszą o sobie: „naszą kolejną misją jest stworzenie bezpłatnych zajęć edukacyjnych (w formie zabawy) dla dzieci do 3 roku życia. Odbiorcami zajęć będą:

* dzieci objęte naszą opieką

* dzieci, których rodzice dopiero planują powrót do pracy – w tym przypadku rodzice mogą poświęcić czas, w którym dziecko przebywa na zajęciach, na poszukiwanie pracy, rozmowę kwalifikacyjną czy kursy oraz szkolenia, potrzebne do podjęcie pracy

* pozostałe dzieci z województwa łódzkiego, nie objęte opieką żłobkową.”
Świetna inicjatywa w czasie, kiedy ciężko o żłóbek i przedszkole państwowe i zorganizowanie opieki do dzieci. Rozumiem tę potrzebę doskonale i zachęcam do głosowania!!!

Jak co dzień, proszę, używajcie przypisanego mi przez Fundację Aviva linka. Trochę trzeba poszukać inicjatyw, lecz wiem, że to dla Was łatwe.

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – dziś zaglądam do Poznania.

16 października 2014 r.

Spośród kilku ciekawych inicjatyw, które Poznań zgłosił do konkursu Fundacji Aviva, postanowiłam pokazać Wam:

Mam talent, mam boisko – dam z siebie wszystko!

Dzieciaki mają tylko niespełniające wymagań bezpieczeństwa boisko, a chcą odnosić sukcesy, więc muszą gdzieś trenować.
Potrzebują boiska do koszykówki i piłki ręcznej.

Jak piszą na swojej stronie, z jednego IP można oddać 10 głosów DZIENNIE (sic!) Zatem, komputery w ruch! :)

Pamiętajcie, proszę, że największa ilość głosów oddana z mojego linka, może sprawić, że zdecydujemy razem, na jaki cel oddamy 10 tysięcy złotych.

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – dziś chcę przybliżyć inicjatywę z Warszawy.

15 października 2014 r.

„Lekarze na czterech łapach” to inicjatywa Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, która za pieniądze Fundacji Aviva ma umożliwić częstszy kontakt chorych dzieci z psami w szpitalach. ” Obecność psa w szpitalu dziecięcym:

-pomaga przełamać lęk przed nieznanym miejscem

-ułatwia nawiązanie kontaktu dziecka z personelem

-przeciwdziała samotności u dzieci, które leżą w szpitalu na długich turnusach

-motywuje do wstania z łóżka

-przywraca uśmiech na twarze

-daje doskonały temat do rozmów i nawiązywania przyjaźni między dziećmi na oddziale

-pozwala na chwilę zapomnieć o bólu i trudach leczenia

-staje się długo wyczekiwanym wydarzeniem, o którym dzieci rozmawiają także przed i po wizycie psów”.

Dla mnie coś wspaniałego. Inicjatywa warszawska, jednak weźcie pod uwagę, że w Centrum Zdrowia Dziecka leżą często dzieci z całej Polski. Zatem głosujcie!!!
http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – zachęcam do głosowania na lokalne pomysły!

14 października 2014 r.

ZWIĘKSZONA DAWKA MIŁOŚCI- SZKOŁA DOBRYCH RELACJI
Kraków, woj. małopolskie

Patriotyzm lokalny u mnie czasem bierze górę, więc na początek przedstawiam inicjatywę z Krakowa. W dodatku jej pomysłodawcy planują w ramach Szkoły Dobrych Relacji realizować programy „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”! Trzymam zatem mocno kciuki za powodzenie tej inicjatywy.

Link podaję codziennie ten sam, gdyż jako blogerka mam przypisany przez Fundację Aviva osobisty link i mogę, dzięki Waszym głosom, mieć szansę zdecydować, na jaki cel charytatywny pójdzie 10 tys.! Zatem głosujcie z mojego linka, please. Wymyślimy ten cel razem :)

http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

„To dla mnie ważne” – zagłosuj na inicjatywę w Twojej okolicy

13 października 2014 r.

Pisanie pisaniem, ale za słowem powinno iść działanie. Dlatego postanowiłam wesprzeć działania Fundacji Aviva, która działa na rzecz rodzin, rodziców i dzieci.
Sprawdźcie, bo może BARDZO BLISKO WAS czeka na wsparcie inicjatywa, na którą chętnie zagłosujecie. Kilkadziesiąt świetnych, a przede wszystkim pożytecznych, służących dzieciom i rodzinie – pomysłów czeka na głosy, aby wygrać pieniądze na ich zrealizowanie.
Zachęcam gorąco.

I jeszcze link: http://todlamniewazne.pl/?utm_source=bloger&utm_medium=bloger_109&utm_campaign=bloger_contest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.